دانستنی های برنج

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی

انواع برنج ایرانی :::: زمانی که شما به فروشگاهی برای تهیه برنج مراجعه میکنید و قصد خرید خرد یا خرید عمده برنج ایرانی را دارید با نام های تجاری و متفاوتی از انواع برنج ایرانی رو به رو می شوید. به عنوان برندی که دارای شعبه فروشگاهی هستیم بیشتر مواقع پیش آمده که مشتری از فروشنده به عنوان مثال برنج دم سیاه خواسته است. یا میگوید برنج صدری باب هتل می خواهد.  نام هایی از قبیل برنج پلوکبابی ، برنج صدری استخوانی، برنج تحفه گیلان، برنج پنج ستاره، برنج مروارید و یا نام های دیگر را هم از مشتریان می شنوند. در این مقاله سعی در توضیح در مورد تفاوت این برندها و انواع برنج ایرانی خواهیم پرداخت تا در حد امکان پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم .

انواع برنج ایرانی در گیلان و مازنداران

به صورت کلی برنج به دو نوع برنج پرمحصول و برنج کم محصول تقسیم می شود. برنج های کم محصول دو نوع معروف هستند به نام های برنج هاشمی و برنج طارم می باشد. برنج هاشمی مربوط به استان گیلان و برنج طارم مربوط به فریدونکنار مازندران می باشد.

در فریدونکنار از حدود 150 تا 200 سال قبل فقط برنج طارم کشت می شد و همچنان هم محصول این منطقه برنج طارم می باشد. اما در استان گیلان در همین محدوده زمانی انواع برنج ایرانی از قبیل برنج دمسیاه، برنج نوک سیاه، برنج صدری هم کشت می شد. که در زمان های مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی و تغییر  ژن برنج ، برخی اوقات برنج مثلا برنج دمسیاه کشت می شده و برخی اوقات با توجه به همان شرایط ذکر شده برنج صدری می کاشتند. که از دهه 70 شمسی برنج هاشمی از ژن برنج های قبلی تولید شده است. و در حال حاضر 97 درصد کشاورزان گیلانی برنج هاشمی کشت میکنند. بنابراین برنج های موجود در بازار به نام های دمسیاه و یا صدری می تواند همان برنج هاشمی باشند.

در گیلان و مازندران برنج های پرمحصول هم کشت می شود . در مازندران انواع برنج ایرانی با نام های برنج فجر ، برنج ندا و برنج شیرودی و در گیلان با نام برنج خزر کشت می شود که این محصول شباهت زیادی با برنج صدری و طارم داشت.

در منطقه مازندران برنج های پرمحصول با نام های تجاری فجر، شیرودی و ندا کشت می شود  که برخی از همکاران با همین نام ها و برخی دیگر با نام های تجاری مختلف به بازار عرضه میکنند.

این نام ها مربوط به زمان فعلی می باشد اما تضمینی وجود ندارد که در 20 یا 30 سال آینده هم این نام ها وجود داشته باشند و شاید کشاورزان نسل آینده با تغییر شرایط آب و هوایی و تغییر ژن برنج و ورود تکنولوژی های نوین ، نام های تجاری دیگری برای محصول خود انتخاب کنند.

انواع دیگر برنج با همان نام های دیگر برنج در بازار که بسیار کم کشت می شود و از خانواده برنج بینام میباشد نام هایی از قبیل برنج علی کاظمی و  برنج طارم امراللهی می باشد. که جنبه تجاری ندارند و بیشتر برای مصارف شخصی و یا فروش خیلی محدود در چرخه بازار برنج شمال قرار میگیرند.

آیا نام های مختلف برنج دلیل وجود گونه های مختلف برنج ایرانی است ؟

حال این سوال مطرح است که گذاشتن نام های بازار پسند و تجاری از قبیل دمسیاه و صدری هاشمی و غیره آیا یک ایراد و یا عیب برای همکاران صنعت برنج ایرانی است؟

در پاسخ باید بگوییم خیر. ایرادی ندارد که همکاران گونه برنج هاشمی و یا طارم را با نام های تجاری مختلف به بازار عرضه کنند . اما نباید ادعا شود که این نام های تجاری به عنوان یک گونه کشت شده و برداشت شده برنج ایرانی می باشد زیرا این یک خطای نابخشودنی در قبال مشتریان است.

چرا که این نام های تجاری ( پنج ستاره، باب هتل، تحفه گیلان، مروارید و … ) صرفا نام تجاری می باشند و فقط برای همان تاجر یا برند و یا شرکت مهتبر است و بایستی برای مصرف کننده تشریح و شفاف گردد که چه نوع محصولی و با چه خصوصیاتی می باشد.

بایستی حتما ذکر شود که عمده محصول بازار ، برنج هاشمی در گیلان و برنج طارم در مازندران که هر دو برنج کم محصول با کیفیت هستند. و ارقام فجر، ندا و شیرودی برنج پرمحصول و اقتصادی برای بازار می باشند.

در برنج کشت دوم هم گونه برنج طارم است یا طارم امراللهی و یا هاشمی  . ولی به دلیل اینکه میزان برداشت این محصول کمتر از برنج کشت اول است در نامگذاری تفکیکی قائل نمی شوند. اما باید بدانیم که برنج کشت دوم همان بذر برنج طارم است که در پاییز و فصل سرما برداشت می شود.

ما در مجموعه جینگاسر بر اساس استاندارد رنگ، قد، سفیدک و تو پخت بودن برنج  از همه مناطق گیلان ( هاشمی ) و مازندران ( طارم ) اقدام به دریافت نمونه از کشاورزان نموده و بر اساس 20 سال تجربه کاری و دریافت نظر مشتریان که می خواهند محصول خرده و شکسته نباشد و همچنین بعد از پخت هم عطر و طعم خوبی داشته باشد و هم قد کشیده و مغز پخت شده باشد اقدام به خرید، سورتینگ و بسته بندی محصولات می نماییم.

با توجه به نظارت کارشناسان کنترل کیفیت مجموعه همواره تضمین کننده کیفیت محصول و پخت آن به صورت مستمر می باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *